Strona Główna - Aktualności
29 Wrzesień 2014 ZAPRASZAMY NA FB

Zapraszamy na nasze konto na FB!

Znajdziecie tam dużo aktualnych informacji o grupach, zajęciach, o nas...:)

rozwiń
01 Wrzesień 2014 ROZPOCZYNAMY ZAJĘCIA!

PIERWSZE GRUPY RUSZAJĄ Z ZAJĘCIAMI OD 8 WRZEŚNIA!

ZAPISY TRWAJĄ!

ZAPRASZAMY DO BIURA PO INFORMACJE!

DZISIAJ (1 WRZEŚNIA) CZYNNE OD GODZ. 10.00 DO 16.00.

2-9 WRZEŚNIA OD 12.00 DO 16.00.

OD 8 WRZEŚNIA OD 13.00 DO 19.00.


rozwiń
16 Lipiec 2014 MATURA ŁATWIEJSZA NIE BĘDZIE...

     Z niekłamaną satysfakcją przyjęliśmy oświadczenia - zarówno przedstawicieli MEN (pani minister) jak i Centralnej Komisji Edukacyjnej (dyr. Marcin Smolik) - zapowiadające odejście od ogłupiającej uczniów testomanii. Matura już od 2015 r. będzie zdawana według nowej formuły. Będzie ona wymagała umiejętności, których nie zdobywa się pracując wyłącznie na szablonach i arkuszach z poprzednich lat. Zapowiedzi te w najmniejszym stopniu nas nie zaskakują, przeciwnie - dokładnie odzwierciedlają cele, które sobie zawsze stawialiśmy!

     Od początku funkcjonowanie CUE "SCIENTIA" założyliśmy, że głównym celem naszej działalności w zakresie przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego, będzie wyposażenie ich w gruntowną, kompletną i usystematyzowaną wiedzę z określonych przedmiotów oraz w umiejętności pozwalające tę wiedzę zastosować.

     Podczas kiedy wiele szkół o podobnym profilu koncentrowało swoją działalność na doskonaleniu w mechanicznym rozwiązywaniu testów maturalnych - podkreślając tę cechę w materiałach reklamowych jako swoją główną "zaletę" - my, poprzez dobór wybitnych i bardzo doświadczonych nauczycieli (tytuł egzaminatora nie zawsze jest równoznaczny z wysokimi kwalifikacjami) przygotowywaliśmy naszych uczniów do samodzielnego myślenia, rozwiązywania problemów i radzenia sobie także z tzw. zadaniami otwartymi.

rozwiń
16 Lipiec 2014 TRZY FILARY NAUCZANIA

Programy nauczania opieramy na trzech filarach:


1. NAUCZYĆ - czyli zdiagnozować i uzupełnić braki w wiedzy oraz podnieść jej poziom do wymaganych standardów w zakresie rozszerzonym.

2. UTRWALIĆ - poprzez wspólne rozwiązywanie zadań i problemów.

3. SPRAWDZIĆ - czy przekazywana wiedza została przyswojona (nie tylko poprzez standardowe arkusze maturalne).


     Z tych założeń w sposób oczywisty wynika, że rozwiązywanie testów nigdy nie było i nie będzie celem lecz zaledwie narzędziem, sprawdzającym skuteczność podejmowanych działań. I takie właśnie metody nauczania i założenia programowe co roku - od bez mała lat dziesięciu - są pozytywnie weryfikowane przez bardzo dobre wyniki egzaminów, które osiągają nasi uczniowie. To działa!


     "Maturę powinni mieć ci, którzy na nią zasługują" - przekonuje dyr. Smolik.

     Ty zasługujesz - zaufaj nam i przekonaj się osobiście!

     Trwa nabór na kolejny rok szkolny - czekamy na Ciebie!

rozwiń

Przyjdź lub zadzwoń !

ul. Marszałkowska 9 (I piętro)
tel/fax (17) 8611718, 607994040
adres ukryty
35-215 Rzeszów